zpět na seznam

Jaká je vaše nejoblíbenější technika?

A proč?

Jaroslava Bártová Jaroslava Bártová, #243 11. 11. 2016/18:35

Nejoblíbenější technika jsou pastelky, dají se dobře míchat, překrývat a teď i výborně smíchat minerálním lihem. Ten jsem vyzkoušela a oblíbila si ho. Sem tam fixa na menší plochu.

Lukáš Havlíček Lukáš Havlíček, #245 12. 11. 2016/23:01

Máte někde výsledek smíchání minerálního lihu s pastelkami? Funguje to i s klasickými progresso pastelkami? Rád bych to vyzkoušel, ale nevím co od toho mohu a mám čekat.

Jarmila Remi Jarmila Remi, #322 16. 02. 2017/10:36

Moje naj-obľúbené techniky sú akvarelové pastellky a pieskovanie.......od pasteliek k akvarelovým pastelkám som prešla, pretože majú nádherné sýte farby (ešte krajšie ako tie najkvalitnejšie pastelky) a detaily vyzerajú proste skvele, dajú sa s nimi kresliť farebné vrstvy cez seba , čo vytvára zaujímavý efekt prelínania farieb podobných odtieňov a veľké plochy sa dajú krásne rozmyť vodou a na kvalitnom papieri vytvárajú nádherný efekt a keď sa mi to páči ako to je tak vodu ani nepoužijem............na pieskovaní ma baví jednoliatosť farieb piesku a ten matný pohlcujúcí dojem, ktorý pri pohľade na ne mám a je úžasné v tom, že na predlohe si treba dať naozaj záležať, aby bola rovnomerná (plochy jednoliatych farieb zle zakrývajú nerovnomernosť) a potom sa postupne vyplňajú jednotlyivé časti farbami a mandala ožije za pár okamžikov :))))

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit